"Nejhorším hříchem vůči našemu bližnímu není nenávist, ale lhostejnost."
George Bernard Shaw

Říjen 2014

Včera

5. října 2014 v 16:42 | ~J~ |  Moje záležitosti
Včerejšek byl jako sen. Krásný, že snad nikdo neví, jestli se skutečně stal.

Maximální závislost

2. října 2014 v 18:12 | ~J~ |  Próza
Došlo jídlo. Lidé byli modifikování, aby mohli žít z elektřiny. Elektřina se stala zásadní "surovinou" lidstva. Peníze se rovnají elektřině. Elektřina rovná se moc. Bohatí byli mocnější, bohatší byli bohatší. A ještě získali politickou moc. Jmenovali se Strana. Kdo je nechtěl volit, nemusel. Ale nedostal elektřinu. Totalita. Co hůř - došly ostatní zdroje energie. Došlo uhlí, uran. Lidé vycucli všechnu energii ze Slunce, to téměř zhaslo. Přestal foukat vítr, přestaly se pohybovat mořské proudy. Přestaly téct řeky. Zbyla jen trocha energie z přílivu a odlivu, potom politická strana odpálila Měsíc. Svedla to na skupinu radikálních separatistů, kteří se chtěli vyčlenit a založit si kolonie na nové planetě. Potom to přišlo. Lidé museli začít vyrábět energii nejen proto, aby si zapnuli televizi či si večer rozsvítili, ale proto aby vůbec mohli žít. Sami byli elektřinou napájeni. Nejedli. Nebylo co. Díky dýchání a napájení byli schopni bdít osmnáct hodin denně. Když dvanáct hodin pracovali. Tak to bylo všem řečeno. Možná byla skutečnost jiná. Možná by dokázali bdít celý den. Možná… To se nikdo nedozvěděl. Každopádně nikdo z vyšších míst ze Strany nepracoval. Nikdo.
A to je celkem výhoda. Strana vědecky dokázala, že nejpřirozenějším pohybem je chůze. Postavila tak obří kola, v nichž každý musí chodit. Jsou napojena na obří dynama. Musí v nich chodit i děti. Od pěti let. Neexistuje žádná škola pro normální lidi. Jen pro vyvolené členy strany. Kdo potřebuje vzdělání k dvanácti hodinám chůze? Ani neexistuje důchod. Kdo není potřebný, není. Každý má své napájecí zařízení, a když si energii nevydělá, žádnou ani nedostane. Také tím Strana kontroluje, kolik hodin kdo spí. To aby nikdo nebral více energie, než kolik si zaslouží. A tito lidi nežili, dokud neumřeli, nebo dokud je strana nepopravila.


Zkrátka - v elektřině je toho více, nejde jen o pár mobilů, tabletů nebo zhlédnutí oblíbeného televizního pořadu. Už dnes je krví lidstva. Už dnes.
Je to další slohovka do školy, tak mi, prosím, pište komentře a korektoři nechť se nezblázní a taktéž napíší své poznámky ;-)
"Zavři oči své,
abys snil.
Ráno je otevři,
abys ty sny naplnil"


"Go any road you want, you couldn't find the right one, because only the time is able to show you the truth"